Νέα, Πολιτική, Οικονομία, Διεθνή

Ήττα 3 – 2 και τραυματισμός του Ανιέτε στο Αγρίνιο, για τον Ολυμπιακό Βόλου

Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός, αφού στο 49′ μείωσε σε 2 – 1, στο 51′ τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο

Την ήττα με σκορ 3 – 2 γνώρισε ο Ολυμπιακός του Βόλου, μετά από πέντε νικηφόρες και οκτώ αήττητες αγωνιστικές, στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό.

Οι Αγρινιώτες άνοιξαν το σκορ στο 25′, με τον Μπόγιοβιτς και συνέχισαν στο 2 – 0 στο 40′ με τον Καμαρά, σκορ που ήρθε να μειώσει για τον Ολυμπιακό Βόλου ο Ανιέτε στο 49′, ο οποίος δυστυχώς τρία λεπτά αργότερα τραυματίστηκε σοβαρά στο γόνατο.

Το φινάλε βέβαια, αν και κερδοφόρο για τον Παναιτωλικό, ήρθε προς το τέλος της αναμέτρησης και αρκετά λεπτά με το τρίτο τέρμα της ομάδας και πιο συγκεκριμένα στο 54′ από τον Μπακάκη, όταν στο 89′ ο Μελίσσα σημείωσε αυτογκόλ, αφού ο Σίσιτς έδιωξε την μπάλα και αυτή χτυπώντας στην πλάτη του, κατέληξε στα δίχτυα των γηπεδούχων, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται σε 3 – 2.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Στεφανάκος, Μπακάκης (53’ Αραμπατζής), Μελισσάς, Κούσας, Δάρλας (80’ Γκόλιας), Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Σίσιτς, Μπελόν, Καμαρά, Μπόγιοβιτς (68’ Κουτσοσπύρος).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Γκίτκος, Παλαιολόγος, Κωστούλας, Κατσιαρός, Πετκάκης, Πινδώνης, Ολίσε, Μπρέσκα, Στογιάνοφ, Γιενγκά, Σολάκης (71’ Ογκουνσότο).