Δείτε αποτελέσματα και ζευγάρια του Europa League

H νορβηγική, Βαλερένγκα, νίκησε με 1-0 την Μίκα και μέσα στην Αρμενία χάρη σε γκολ του Φρέντι ντος Σάντος (photo), είναι θα είναι η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League.

Όσον αφορά στον Ολυμπιακό Βόλου θα αντιμετωπίσει την Ντιφερντάνζ από το Λουξεμβούργο, η οποία νίκησε με 1-0 την Λεβάντια μέσα στο Ταλίν της Εσθονίας (0-0 το 1ο ματς).
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ρεβάνς του Β’ προκριματικού:
Πέμπτη
Ιρτίς Παβλόνταρ (Καζαχστάν) – Μεταλούργκιστ Ρουστάβι 0-2 (Γεωργία) [1-1]
Μίκα (Αρμενία) – Βαλερένγκα (Νορβηγία) 0-1 [0-1]
Ακτόμπε (Καζαχστάν) – Κεσκέμετ (Ουγγαρία) 0-0 [1-1]
Γκαζ Μετάν Μέντιας (Ρουμανία) – Κουόπιο (Φινλανδία) 2-0 [0-1]
Βοϊβοντίνα (Σερβία) – Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) 1-3 [2-0]
Βένσπιλς (Λετονία) – Σαχτσιόρ (Λευκορωσία) 3-2 [1-0]
Χαζάρ (Αζερμπαϊτζάν) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 0-0 [1-3]
Λεβάντια (Εσθονία) – Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) 0-1 [0-0]
Χόνκα (Φινλανδία) – Χάκεν (Σουηδία) 0-2 [0-1] (19:00)
Έλφσμποργκ (Σουηδία) – Σουντούβα (Λιθουανία) 3-0 [1-1]
Καραμπάκ (Αζερμπαϊτζάν) – Στρέιμουρ (Νησιά Φαρόε) 0-0 [1-1]
Σερίφ Τιρασπόλ (Μολδαβία) – Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία) 0-0 [0-1]
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Φλοριάνα (Μάλτα) 1-0 [8-0]
Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ) – Σαν Τζουλιά (Ανδόρα) 2-0 [2-0]
Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) – Λανέλι (Ουαλία) 5-0 [1-2]
Σαράγεβο (Βοσνία) – Έρεμπρο (Σουηδία) 2-0 [0-0]
Γκάγκρα (Γεωργία) – Ανόρθωση (Κύπρος) 2-0 [0-3]
Βαράζντιν (Κροατία) – Ίσκρα Σταλ (Μολδαβία) 3-1 [1-1]
Ζάλτσμπουργκ (Αυστρία) – Λιεπάχας (Λετονία) 0-0 [4-1]
Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) – Τίρανα (Αλβανία) 3-1 [0-0]
Τρόμσο (Νορβηγία) – Πακς (Ουγγαρία) 0-3 [1-1]
Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία) – Γκλεντόραν (Β.Ιρλανδία) 3-0 [2-0]
Μίντιλαντ (Δανία) – The New Saints (Ουαλία) 5-2 [3-1]
Όλεσουντ (Νορβηγία) – Φερενσβάρος (Ουγγαρία) 3-1 [1-2] παρατάση
Τουν (Ελβετία) – Βλάζνια (Αλβανία) 2-1 [0-0]
Λοκομοτίβ Σόφιας (Βουλγαρία) – Μέταλουργκλ Σκόπιε (Σκόπια) 3-2 [0-0]
Ζιλίνα (Σλοβακία) – Ρέικιαβικ (Ισλανδία) 2-0 [0-3]
Ντεν Χάαχ (Ολλανδία) – Τάουρας (Λιθουανία) 2-0 [3-2]
Γιαμπλόνετς (Τσεχία) – Φλαμουρτάρι (Αλβανία) 5-1 [2-0]
Γκαζιάντεπσπορ (Τουρκία) – Μινσκ (Λευκορωσία) 4-1 [1-1]
Ολυμπιακός Βόλου (Ελλάδα) – Ραντ (Σερβία) 1-1 [1-0]
Ραμποτνίτσκι (Σκόπια) – Γιουβένες/Ντογκάνα (Σαν Μαρίνο) 3-0 [1-0]
Βέστερλο (Βέλγιο) – Τούρκου (Φινλανδία) 0-0 [1-0]
Φούλαμ (Αγγλία) – Κρουσέιντερς (Β.Ιρλανδία) 4-0 [3-1]
Σπλιτ (Κροατία) – Ντομζάλε (Σλοβενία) 3-1 [2-1]
Μποέμιανς (Ιρλανδία) – Ολίμπια Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 1-1 [0-2]
Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία) – Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία) 3-2 [1-2]
Νασιονάλ (Πορτογαλία – FH (Ισλανδία) 2-0 [1-1]
Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) – Σαχτέρ (Καζαχστάν) 2-0 [1-2]
Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) – Ρούνταρ (Μαυροβούνιο) 2-0 [3-0]
Τα ζευγάρια του Γ’ προκριματικού:
Ατλέτικο (Ισπανία) – Στρόμσγκοντσετ (Νορβηγία)
Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) – Βέστερλο (Βέλγιο)
Βένσπιλς (Λετονία) – Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)
Αλάνια (Ρωσία) – Ακτόμπε (Καζαχστάν)
ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Μλάντα Μπολέσλαβ (Τσεχία)
Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Άλκμααρ (Ολλανδία) – Γιαμπλόνετς (Τσεχία)
Ολίμπια Λουμπλιάνα (Σλοβενία) – Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)
Μπούρσασπορ (Τουρκία) – Γκόμελ (Λευκορωσία)
Όλεσουντ (Νορβηγία) – Έλφσμποργκ (Σουηδία)
Γκαζιάντεπσπορ (Τουρκία) – Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)
Χαποέλ Τελ Αβίβ (Ισραήλ) – Βαντούζ (Λίχτενσταϊν)
Μετάλουργιστ Ρουστάβι (Γεωργία) – Ρεν (Γαλλία)
Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) – Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)
Μίντιλαντ (Δανία) – Σετούμπαλ (Πορτογαλία)
Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία) – Βαράζντιν (Κροατία)
Καρπάτι Λιέβ (Ουκρανία) – Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)
Τουν (Ελβετία) – Παλέρμο (Ιταλία)
Ρέικιαβικ (Ισλανδία) – Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
Ομόνοια (Κύπρος) – Ντεν Χάαχ (Ολλανδία)
Ζάλτσμπουργκ (Αυστρία) – Σενίκα (Σλοβακία)
Μπριζ (Βέλγιο) – Καραμπάκ (Αζερμπαϊτζάν)
Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) – Ολυμπιακός Βόλου (Ελλάδα)
Μάιντς (Γερμανία) – Γκαζ Μετάν Μέντιας (Ρουμανία)
Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ) – Χέλσινγκμποργκ (Σουηδία)
Στόουκ (Αγγλία) – Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)
Ανόρθωση (Κύπρος) – Ραμποτνίτσκι (Σκόπια)
Σαράγεβο (Βοσνία) – Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)
Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία) – Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)
Πακς (Ουγγαρία) – Χαρτς (Σκωτία)
Λοκομοτίβ Σόφιας (Βουλγαρία) – Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)
Νασιονάλ (Πορτογαλία) – Χάκεν (Σουηδία)
Ριντ (Αυστρία) – Μπρόντμπι (Δανία)
ΠΑΟΚ (Ελλάδα) – Βαλερένγκα (Νορβηγία)
ΡΝΚ Σπλιτ (Κροατία) – Φούλαμ (Αγγλία)

Μπορεί επίσης να σας αρέσει