Ολυμπιακός-Βαλένθια 54-30 (Δεύτερο δεκάλεπτο)

Ο Ολυμπιακός αναζητεί την πρώτη του νίκη στη φετινή Ευρωλίγκα. Οι Πειραιώτες κοντράρονται με τη Βαλένθια στο ΣΕΦ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης (Novasports 2).

Ο Ολυμπιακός μπήκε δυναμικά στο παρκέ και αιφνιδίασε τη Βαλένθια με αποτέλεσμα να προηγηθεί 11-0. Τέσσερις πόντους με ισάριθμα καρφώματα πέτυχε ο Μιλουτίνοφ, ενώ το τρίποντο του Σπανούλη πλαισίωσαν οι πόντοι των Πολ και Πρίντεζη. Η Βαλένθια ολοκλήρωσε την περίοδο με 22 πόντους έχοντας 5/9 στα τρίποντα και 3/6 στα δίποντα με τους Πειραιώτες να έχουν περιορίσει τον Ντούμπλιεβιτς, αλλά να αναζητούν τις λύσεις στην περιφερειακή άμυνα.

Το 11-0 έγινε 13-9 με τρίποντα των Λόιντ (2) και Μότουμ, ενώ ο Ολυμπιακός βρήκε τις λύσεις με τους Μιλουτίνοφ, Σπανούλη και Κουζμίνσκας. Ο Σάστρε με νέο τρίποντο μείωσε 24-20 για τους Ισπανούς. Πάντερ και Κουζμίνσκας σκόραραν για το 29-20, ενώ με δύο βολές του πρώτου το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 31-22.

Τα δεκάλεπτα: 31-22.

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 11 Οκτωβρίου 2019, 22:16

Πηγή: Zougla.gr