Χαμός στα αποδυτήρια – Λίγο έλειψε να πιαστούν στα χέρια οι Παπαδόπουλος και Διούδης!

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 21 Μαρτίου 2021, 18:27

Μεγάλη ένταση υπήρξε στα αποδυτήρια στο γήπεδο «Θ. Κολοκοτρώνης», μετά το τέλος του αγώνα ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Παναθηναϊκό, που έληξε ισόπαλος 2-2, χάρη στο γκολ του γκολκίπερ των γηπεδούχων στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Σωκράτης Διούδης έγινε αποδέκτης… γαλλικών από τον Νίκο Παπαδόπουλο με το σκορ στο 1-2, όταν έπεσε στο έδαφος στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από αψιμαχία του με τον Τιλίκα.

Μάλιστα ο γκολκίπερ του Αστέρα ζήτησε από τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού με άκομψο τρόπο, μεταξύ άλλων να σηκωθεί, κατηγορώντας τον για καθυστερήσεις.

Μόλις ολοκληρώθηκε το ματς, ο Παπαδόπουλος επισκέφτηκε τα αποδυτήρια του «τριφυλλιού», για να ζητήσει συγγνώμη από τον Διούδη για όσα είχαν προηγηθεί από μέρους του.

Ωστόσο, κουβέντα στην κουβέντα η κατάσταση πήγε να ξεφύγει, αφού επικράτησε μεγάλη ένταση για κάποια λεπτά, ανάμεσα στους δύο ποδοσφαιριστές!

Μάλιστα, χρειάστηκε η παρέμβαση από ανθρώπους και των δύο ομάδων, για να αποφευχθούν τα… χειρότερα και το επεισόδιο να λήξει κάπου εκεί.

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 21 Μαρτίου 2021, 18:33