Νέα, Πολιτική, Οικονομία, Διεθνή

Χωρίς ντέρμπι η πρεμιέρα του πρωταθλήματος στις 27 Αυγούστου

Με δύο κενά έγινε η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος. Αφορά στις ομάδες που θα πάρουν θέσεις στην αφετηρία, μετά το τέλος των δικαστικών εκκρεμοτήτων και την ιστορία με τον Ολυμπιακό Βόλου και την Καβάλα. Ετσι, η κλήρωση του πρωταθλήματος περιελάμβανε δύο ταμπέλες που έγραφαν «ομάδα Α» και «ομάδα Β».

Το πρωτάθλημα είναι προγραμματισμένο να αρχίσει στις 27-28 Αυγούστου.

Αναλυτικά η κλήρωση:

1η Αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ Π.Α.Ο.Κ. – SKODA ΞΑΝΘΗ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ε.Κ. – ΟΜΑΔΑ Β ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΡΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΟΜΑΔΑ Α Ο.Φ.Η. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

2η Αγωνιστική ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. – Π.Α.Ο.Κ. ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΚΕΡΚΥΡΑ SKODA ΞΑΝΘΗ – Α.Ε.Κ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΟΜΑΔΑ Β – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΟΜΑΔΑ Α – Ο.Φ.Η.

3η Αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Α.Ε.Κ. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Ο.Φ.Η. – ΟΜΑΔΑ Β ΑΡΗΣ – ΟΜΑΔΑ Α

4η Αγωνιστική ΚΕΡΚΥΡΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ε.Κ. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. SKODA ΞΑΝΘΗ – Ο.Φ.Η. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β – ΑΡΗΣ

5η Αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Α.Ε.Κ. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΕΡΚΥΡΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Ο.Φ.Η. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. ΟΜΑΔΑ Α – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΡΗΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΜΑΔΑ Β

6η Αγωνιστική ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Α.Ε.Κ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. Π.Α.Ο.Κ. – Ο.Φ.Η. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΟΜΑΔΑ Α ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. – ΑΡΗΣ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΜΑΔΑ Β SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

7η Αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ Ο.Φ.Η. – Α.Ε.Κ. ΟΜΑΔΑ Α – ΚΕΡΚΥΡΑ ΑΡΗΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΟΜΑΔΑ Β – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ

8η Αγωνιστική ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Ο.Φ.Η. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΟΜΑΔΑ Α Α.Ε.Κ. – ΑΡΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΟΜΑΔΑ Β Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – SKODA ΞΑΝΘΗ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

9η Αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Ο.Φ.Η. ΟΜΑΔΑ Α – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΡΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΜΑΔΑ Β – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ε.Κ. SKODA ΞΑΝΘΗ – ΚΕΡΚΥΡΑ ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

10η Αγωνιστική ΟΜΑΔΑ Α – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Ο.Φ.Η. – ΑΡΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΟΜΑΔΑ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – SKODA ΞΑΝΘΗ Α.Ε.Κ. – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

11η Αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΡΗΣ ΟΜΑΔΑ Β – ΟΜΑΔΑ Α ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Ο.Φ.Η. SKODA ΞΑΝΘΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ε.Κ. Π.Α.Ο.Κ. – ΚΕΡΚΥΡΑ

12η αγωνιστική ΟΜΑΔΑ Β – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΑΡΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΜΑΔΑ Α – SKODA ΞΑΝΘΗ Ο.Φ.Η. – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Π.Α.Ο.Κ. Α.Ε.Κ. – ΚΕΡΚΥΡΑ

13η Αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ SKODA ΞΑΝΘΗ – ΟΜΑΔΑ Β ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. – ΟΜΑΔΑ Α ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Ο.Φ.Η. Π.Α.Ο.Κ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΚΕΡΚΥΡΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Ε.Κ. – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

14η Αγωνιστική SKODA ΞΑΝΘΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΟΜΑΔΑ Β – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. ΑΡΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΟΜΑΔΑ Α – Π.Α.Ο.Κ. Ο.Φ.Η. – ΚΕΡΚΥΡΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – Α.Ε.Κ. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

15η Αγωνιστική ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Δ.ΕΝ. – SKODA ΞΑΝΘΗ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Π.Α.Ο.Κ. – ΟΜΑΔΑ Β ΚΕΡΚΥΡΑ – ΑΡΗΣ Α.Ε.Κ. – ΟΜΑΔΑ Α ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Ο.Φ.Η. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ

Μπορεί επίσης να σας αρέσει