Αργυρός στην πάλη ο Βαλκανιώτης

Πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης ανδρών – γυναικών. Εκεί ήταν και ο Παλαιστικός Όμιλος Βόλου με δυο αθλητές και μετά από δυο προκρίσεις, οι καλύτεροι 8 αθλητές των επτά κατηγοριών σωματικού βάρους έδωσαν τη μάχη τους για τα τρία μετάλλια.

Στην κατηγορία των 55 κιλών, ο Θεοδόσης Βαλκανιώτης, μετά από τρεις νίκες έχασε στον τελικό από τον περσινό πρωταθλητή ανδρών και κατετάγη 2ος με… αργυρό μετάλλιο.

Στα 63 κιλά στις γυναίκες, με μια νίκη και δυο ήττες κατετάγη 4η η Μαριάνθη Μπουδράμη. Φαντασμαγορικό ήταν το φινάλε των τελικών, καθώς η ΕΟΦ πάλης είχε προνοήσει να καλυφθούν οι τελικοί από συνδρομητικό κανάλι και παρουσιαστή τηλεόρασης.

Οι προπονήσεις στον Παλαιστικό συνεχίζονται, καθώς σε δυο εβδομάδες οι αθλητές θα παλέψουν στο Beach Wrestling που θα γίνει στην παραλία της Κατερίνης.

Οι προπονητές του Συλλόγου Δημήτρης και Στάθης Τζουμπουσλής έμειναν ευχαριστημένοι από την επίδοση των αθλητών.