ΔΕΙΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ: 4 – 2 για τον Ν.Π.Σ. Βόλος έναντι του ΠΑΟΚ στο ΕΑΚ

Στο Ορφανοτροφείο Βόλου, στην ΕΛΕΠΑΠ και στο σύλλογο Φλόγα τα έσοδα των εισιτηρίων

Με 4 – 2 επικράτησε του «δικεφάλου του Βορρά» ο Ν.Π.Σ. Βόλος στο φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο ΕΑΚ “Τάκης Συνετόπουλος”.

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό, ενώ λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένο στο 18ο λεπτό ο Πίτου Γκαρσία, με εκτέλεση πέναλντι, έκανε το 2 – 0.

Ακολούθησε η μείωση στο 20ο λεπτό με τέρμα του Ελ Καντούρι για τους φιλοξενούμενους, οι άμυνα των οποίων ωστόσο χάρισε στον Μάντζη στο 34ο λεπτό το τρίτο τέρμα.

Επανάληψη και ο ΠΑΟΚ μειώνει σε 3 – 2 με τον Γκαρκαλατσίδη, ενώ το τελικό 4 – 2 έκανε ο Δεμηρτζόγλου στο 90ο λεπτό.

ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο): Πατσιογιώργος, Ντεντάκης, Καλαμίδας (53′ Δημηνάς), Ηλιάδης, Δημόπουλος, Πιαστόπουλος, Πέντα (70ο Μηλιώτης), Καμπαγιέρο (66′ Κυπαρίσσης), Μάντζης (63′ Δεμηρτζόγλου), Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος (75′ Μελισσόπουλος).

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης (46′ Σιαμπάνης), Λέοβατς (46′ Λεβέκ), Κωνσταντινίδης, Μαλεζάς (46′ Βαρέλα), Πούγγουρας, Κάνιας, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί (66′ Δημητριάδης), Χατζηστραβός (46′ Κάτσε), Πέλκας, Σταθόπουλος (50′ Γκαργκαλατζίδης).