Europa League: Πρόκριση για την Μούρα


Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 10 Σεπτεμβρίου 2020, 22:26

Με τέσσερα γκολ κι ένα χαμένο πέναλτι σε διάστημα 19 λεπτών στο πρώτο ημίχρονο η Μούρα πήρε άνετα το «εισιτήριο» για τον Β΄ προκριματικό γύρο του Europa League εις βάρος της Νόμε Κάλιου.

Το τελικό 4-0 προήλθε από τα δύο γκολ του Ζίζεκ (17΄,27΄), ενώ σκόραραν επίσης και οι Κους (33΄), Κόζαρ (36΄).

Οι αναμετρήσεις του α΄ προκριματικού γύρου στο Europa League:

Ριτεριάι (Λιθουανία) – Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) 3-2 (παρ.)

Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο) – Ζέτα (Μαυροβούνιο) 3-0

Μάριμπορ (Σλοβενία) – Κολερέιν (Βόρεια Ιρλανδία) 4-5 πεν. (κ.δ., παρ. 1-1)

Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) 3-0

Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) – Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) 4-2

Χάμπαρμπι (Σουηδία) – Πούσκας Ακαντέμια (Ουγγαρία) 3-0

Βέντσπιλς (Λετονία) – Ντιναμό-Αουτο Τιράσπολ (Μολδαβία) 2-1

Άαρχους (Δανία) – Χόνκα (Φινλανδία) 5-2

Δε Νιού Σέιντς (Ουαλία) – Ζίλινα (Σλοβακία) 3-1 παράταση (κ.δ. 1-1)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία) 2-1

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) – Μούρα (Σλοβενία) 0-4

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) – Σαμπουρτάλο (Γεωργία) 5-1

Παρτιζάν (Σερβία) – Ρίγκας Φουτμπόλα Σκόλα (Λετονία) 1-0

Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)- Σιράκ (Αρμενία) 3-0

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) – Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) 2-1

Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) – Πάιντε Λιναμέεσκοντ (Εσθονία) 2-0

Βαλέτα (Μάλτα) – Μπάλα Τάουν (Ουαλία) 0-1

Αμπερντίν (Σκωτία) – Ρούναβικ (Νησιά Φαρόε) 6-0

Μάλμε (Σουηδία) – Κρακοβία (Πολωνία) 2-0

Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) – Σφίντουλ Σουρουτσένι (Μολδαβία) 1-4 πέναλτι (κ.δ., παρ. 0-0)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – Ίλβες Τάμπερε (Φινλανδία) 12-11 πέναλτι (κ.δ., παρ. 2-2)

Βαντούζ (Λιχτενστάιν) – Χιμπέρνιανς (Μάλτα) 0-2

Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν) – Λάτσι (Αλβανία) 4-5 πέναλτι (κ.δ., παρ. 0-0)

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) – Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία) 6-1

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) – Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 3-1

Λεχ Πόζναν (Πολωνία) – Βαλμιέρα (Λετονία) 3-0

B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) – Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) 4-3 παράταση (κ.δ. 2-2)

Χόνβεντ Βουδαπέστης (Ουγγαρία) – Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία) 2-1 παράταση (κ.δ. 1-1)

Μάδεργουελ (Σκωτία) – Γκλέντοραν (Βόρεια Ιρλανδία) 5-1

Κουκές (Αλβανία) – Σλάβια Σόφιας (Βουλγαρία) 2-1

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) – Πιάστ Γκλιβίτσε (Πολωνία) 0-2

Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) – Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) 0-2

Σερβέτ (Ελβετία) – Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία) 3-0

Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) – Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία) 3-0

Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) – Μποχίμιαν (Ιρλανδία) 4-2 πέναλτι (1-1 κ.δ., παρ.)

Αλασκέρτ (Αρμενία) – Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία) 0-1

Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν) – Μποτοσάνι (Ρουμανία) 1-2

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Σάιρινς (Μάλτα) 2-1

Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία) – Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία) 0-2

Τέουτα (Αλβανία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) 2-0

Σουμγκαγίτ Σίτι (Αζερμπαϊτζάν) – Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) 0-2

Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) 1-0

Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) – Νόα (Αρμενία) 4-1

Ίσκρα Ντανίλοβγκραντ (Μαυροβούνιο) – Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) 0-1

Λοκομοτίβε Τιφλίδας (Γεωργία) – Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία) 2-1

Τζιλάνι (Κόσοβο) – ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) 0-2

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) – Ουνιόν Τίτους Πετάν (Λουξεμβούργο) 2-0

Πηγή: Zougla.gr

Μπορεί επίσης να σας αρέσει