Νέα, Πολιτική, Οικονομία, Διεθνή

Με το δεξί ξεκίνησε η ΑΡΓΩ το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών

Επικράτησε με 3-1 έναντι του Φιλαθλητικού

Διαβάστε την ανακοίνωση, όπως έφτασε στο e-Volos.gr:

Με το δεξί ξεκίνησε στο πρωτάθλημα η γυναικεία ομάδα της Αργούς επικρατώντας εκτός έδρας με 3-1 σετ του τοπικού ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ, σε αγώνα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄εθνικής κατηγορίας γυναικών.

Οι αθλήτριες της Βολιώτικης ομάδας ξεκίνησαν δυναμικά το πρώτο σετ, αλλά κάποια λάθη στην άμυνα και το σέρβις βοήθησαν την αντίπαλη ομάδα να το κατακτήσει. Στο δεύτερο σετ η ομάδα μας μπήκε μουδιασμένα και βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά σύντομα βρήκε τον καλό της εαυτό και με δυναμικό ρυθμό έφτασε μέχρι το τέλος στα 1-3 σετ.

Τα σετ: 25-20, 23-25, 20-25, 15-25.

Διαιτητές: Αντωνούλης Χ, Χλωρός Χ,Καραβάνα Ε.

Σύνθεση: ΑΣ ΑΡΓΩ (Σταθόπουλος – Ζαφειρίου): Σταυρακοπούλου Α., Καλαποδά Μ., Ράτζου Π., Γιαλόγλου Ν., Γιαννετάκη Η., Φιλιππίδη Α., Τάσου Α., Ρούντου Κ., Παπαθανασίου Σ., Αμυγδαλοπούλου Α., Χαρχαρή Α., Κασιούρα Β.