Nations League: Ντέρμπι πρωτιάς στη Λισαβόνα


Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 14 Νοεμβρίου 2020, 16:20

Aνοίγει σήμερα η αυλαία στην 5η αγωνιστική του 2ου Nations League με εννέα αναμετρήσεις για τις Leagues A, C και D, όπου δεσπόζει βεβαίως το πολύ μεγάλο ματς της Πορτογαλίας με τη Γαλλία για τον 3ο όμιλο της League A, που θα κρίνει εν πολλοίς και την πρωτιά στο συγκεκριμένο γκρουπ.

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής είναι πολύ πιο «γεμάτο» την Κυριακή (15/11), καθώς θα διεξαχθούν συνολικά 18 αναμετρήσεις για τις Leagues Α, B και C.

Ανάμεσά τους είναι και το αποφασιστικής σημασίας παιχνίδι της Εθνικής Ελλάδας με τη Μολδαβία στο Κισινάου, όπου η «γαλανόλευκη» ομάδα -μετά την εντός έδρας ισοπαλία με το Κόσοβο- δεν έχει περιθώρια για καμία άλλη βαθμολογική απώλεια, εάν θέλει να διεκδικήσει στην 6η και τελευταία αγωνιστική (Τετάρτη 18/11) την πρωτιά στον 3ο όμιλο της League C, κόντρα στη Σλοβενία (υποδέχεται την Κυριακή 15/11 το Κόσοβο).

Με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένονται αντίστοιχα την Κυριακή (15/11) και τα σπουδαία παιχνίδια Ιταλία-Πολωνία (League A, 1ος όμιλος) και Βέλγιο-Ολλανδία (League A, 2ος όμιλος), όπου σε μεγάλο βαθμό θα κρίνουν και τις πρώτες θέσεις.

Το πλήρες πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής του 2ου Nations League:

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/11

LEAGUE A

3ος Όμιλος

Πορτογαλία-Γαλλία 21:45 COSMOTE SPORT 1 HD

Σουηδία-Κροατία 21:45 COSMOTE SPORT 3 HD

4ος Όμιλος

Γερμανία-Ουκρανία 21:45 COSMOTE SPORT 7 HD

Ελβετία-Ισπανία 21:45 COSMOTE SPORT 2 HD

LEAGUE C

1ος Όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Μαυροβούνιο 19:00 COSMOTE SPORT 2 HD

Κύπρος-Λουξεμβούργο 19:00 COSMOTE SPORT 1 HD

LEAGUE D

1ος Όμιλος

Μάλτα-Ανδόρα 16:00 COSMOTE SPORT 2 HD

Λετονία-Ν. Φερόε 19:00 COSMOTE SPORT 3 HD

2ος όμιλος

Σαν Μαρίνο-Γιβραλτάρ 16:00 COSMOTE SPORT 3 HD

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/11

LEAGUE A

1ος Όμιλος

Ολλανδία-Βοσνία 19:00 COSMOTE SPORT 2 HD

Ιταλία-Πολωνία 21:45 COSMOTE SPORT 3 HD

2ος Όμιλος

Βέλγιο-Αγγλία 21:45 COSMOTE SPORT 2 HD

Δανία-Ισλανδία 21:45 COSMOTE SPORT 5 HD

LEAGUE B

1ος Όμιλος

Ρουμανία-Νορβηγία 21:45 COSMOTE SPORT 9 HD

Αυστρία-Β. Ιρλανδία 21:45 COSMOTE SPORT 7 HD

2ος Όμιλος

Σλοβακία-Σκωτία 16:00 COSMOTE SPORT 2 HD

Τσεχία-Ισραήλ 21:45

3ος Όμιλος

Τουρκία-Ρωσία 19:00 COSMOTE SPORT 8 HD

Ουγγαρία-Σερβία 21:45 COSMOTE SPORT 8 HD

4ος Όμιλος

Βουλγαρία-Φινλανδία 19:00

Ουαλία-Ιρλανδία 19:00 COSMOTE SPORT 3 HD

LEAGUE C

2ος Όμιλος

Β. Μακεδονία-Εσθονία 16:00 COSMOTE SPORT 3 HD

Γεωργία-Αρμενία 19:00

3ος Όμιλος

Μολδαβία-ΕΛΛΑΔΑ 21:45 OPEN TV – COSMOTE SPORT 1 HD

Σλοβενία-Κόσοβο 21:45 COSMOTE SPORT 4 HD

4ος Όμιλος

Λευκορωσία-Λιθουανία 19:00

Αλβανία-Καζακστάν 19:00 COSMOTE SPORT 7 HD

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

LEAGUE A

1ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Πολωνία 2-1-1 5-2 7

Ιταλία 1-3-0 3-2 6

Ολλανδία 1-2-1 2-2 5

Βοσνία 0-2-2 2-6 2

2ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Βέλγιο 3-0-1 10-4 9

Δανία 2-1-1 4-2 7

Αγγλία 2-1-1 3-2 7

Ισλανδία 0-0-4 2-11 0

3ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Πορτογαλία 3-1-0 9-1 10

Γαλλία 3-1-0 7-3 10

Κροατία 1-0-3 6-11 3

Σουηδία 0-0-4 1-8 0

4ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ισπανία 2-1-1 6-2 7

Γερμανία 1-3-0 7-6 6

Ουκρανία 2-0-2 4-7 6

Ελβετία 0-2-2 5-7 2

LEAGUE B

1ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Νορβηγία 3-0-1 11-3 9

Αυστρία 3-0-1 6-4 9

Ρουμανία 1-1-2 4-8 4

Β. Ιρλανδία 0-1-3 2-8 1

2ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Σκωτία 3-1-0 5-2 10

Τσεχία 2-0-2 6-5 6

Ισραήλ 1-2-1 6-6 5

Σλοβακία 0-1-3 4-8 1

3ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ρωσία 2-2-0 7-4 8

Ουγγαρία 2-2-1 4-3 7

Τουρκία 0-3-1 3-4 3

Σερβία 0-2-2 3-6 2

4ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ουαλία 3-1-0 3-0 10

Φινλανδία 3-0-1 4-1 9

Ιρλανδία 0-2-2 1-3 2

Βουλγαρία 0-1-3 1-5 1

LEAGUE C

1ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Μαυροβούνιο 3-0-1 6-2 9

Λουξεμβούργο 3-0-1 6-3 9

Αζερμπαϊτζάν 1-1-2 2-4 4

Κύπρος 0-1-3 0-5 1

2ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Β. Μακεδονία 1-3-0 7-6 6

Γεωργία 1-3-0 5-4 6

Αρμενία 1-2-1 6-5 5

Εσθονία 0-2-2 4-7 2

3ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Σλοβενία 3-1-0 6-0 10

ΕΛΛΑΔΑ 2-2-0 4-1 8

Κόσοβο 0-2-2 2-4 2

Μολδαβία 0-1-3 1-8 1

4ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Λευκορωσία 2-1-1 6-5 7

Αλβανία 1-2-1 2-1 5

Λιθουανία 1-2-1 3-4 5

Καζακστάν 1-1-2 3-4 4

LEAGUE D

1ος Όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Ν. Φερόε 3-1-0 7-3 10

Μάλτα 1-2-1 4-4 5

Λετονία 0-3-1 2-3 3

Ανδόρα 0-2-2 0-3 2

2ος όμιλος

ΟΜΑΔΑ Ν-Ι-Η ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ

Γιβραλτάρ 2-0-0 2-0 6

Λιχτενστάιν 1-1-1 2-1 4

Σαν Μαρίνο 0-1-2 0-3 1

Πηγή: Zougla.gr

Μπορεί επίσης να σας αρέσει