Super League 2: Νικητής στο ντέρμπι ο Ολυμπιακός Β’, 3-1 τον Παναθηναϊκό

[ad_1]

Ο Ολυμπιακός Β’ αναδείχθηκε νικητής στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό Β’ για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2, καθώς επιβλήθηκε με 3-1 σκορ του τριφυλλιού στις προπονητικές εγκαταστάσεις του συλλόγου στου Ρέντη.

Aξίζει να σημειωθεί ότι αυτή ήταν η πρώτη αναμέτρηση των β’ ομάδων των δύο «αιωνίων» για τη δεύτερη τη τάξει κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος.

ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ

Στο 26ο λεπτό οι Πειραιώτες άνοιξαν το σκορ με ωραίο σουτ του Τσέλιου από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, ενώ έκαναν το 2-0 στο 49′ με τέρμα του Κωστούλα.

Πάντως δύο λεπτά αργότερα ο Σαρδέλης, ο οποίος είχε μπήκε αλλαγή στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου, κατάφερε να μειώσει σε 2-1, βάζοντας εκ νέου το «τριφύλλι» στο ματς.

Στο 63′ ο Παναθηναϊκός κέρδισε πέναλτι, ωστόσο δεν κατάφερε να ισοφαρίσει, καθώς ο Μπιλάλ, που ανέλαβε την εκτέλεσή του, έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 78′ ο Ολυμπιακός έκανε το 3-1 με σουτ του Αποστολόπουλου, ο οποίος σούταρε, βλέποντας την μπάλα να φεύγει μέσα από τα χέρια του Ξενόπουλου και να καταλήγει στα δίχτυα.